O nás

Trenéři

Tereza Jendrulková

Akademická mistryně České republiky v LAT i STT 2016, II. vicemistryně České republiky v 10 tancích, Finalistka mistrovství České republiky ve STT i LAT. Členka Národního reprezentačního týmu ve STT a 10 tancích. Semifinalistka Evropského poháru v 10 tancích, semifinalistka Evropského poháru ve STT, 14. místo Světový pohár STT a 13. místo Světový pohár 10T. Finalistka mnoha zahraničních soutěží WDSF. Držitelka licence trenéra a porotce II. třídy ČSTS.

 

Tomáš Opichal a Monika Maňásková

Držitelé nejvyšší třídy v latinskoamerických tancích. Pravidelní semifinalisté taneční ligy. Čtvrtfinalisté Mistrovství České republiky 2019. Spolupracují s českou i zahraniční trenérskou špičkou a pravidelně se účastní prestižních mezinárodních soutěží. Úspěšní absolventi trenérského studia III. třídy.

 

 

 

 

Historie klubu

Kořeny Klubu sportovního tance QUICK Olomouc sahají do roku 1993, kdy byl založen Klub společenského tance QUICK Olomouc pod vedením Jiřího Zapletal a Ing. Jiřího Mrázka.
První oficiální stanovy KST QUICK Olomouc byly schváleny v březnu roku 1993. Tréninky se uskutečňují ve Slovanském domě, ul. Hynaisova v Olomouci. KST QUICK Olomouc v té době aktivně spolupracuje s Taneční školou RAKAS manželů Coufalových a Zapletalových. Na konci roku 1993 se, zatím provizorně, KST QUICK Olomouc spojuje s Tanečním klubem při Slovanském gymnáziu v Olomouci. Tréninky probíhají v tělocvičně na francouzské sekci Slovanského Gymnázia Olomouc (Pasteurova ul.) a ve Slovanském domě. Společnost Slovanský dům však v r. 1994 z finančních důvodů končí svoji činnost.

 

Kvůli tréninkovým prostorám vzniká nový klub STK QUICK Slovanské Gymnázium Olomouc, který zpočátku trénuje pouze v tělocvičně na Pasteurově ulici.

Nicméně klub nabýval rychle na velikosti a bylo zapotřebí sehnat další tréninkové prostory - tělocvičnu „Farmakon", kde probíhaly tréninky latinskoamerických tanců.

V letech 1995 a 1996 tento klub vykazuje nejlepší výsledky během své existence:

  • 15. místo na Mistrovství ČR 1995 v latinskoamerických tancích (Spáčil – Riedlová),
  • 23. místo na Mistrovství ČR 1996 ve standardních tancích (Slouka – Sedlaříková).
 

V STK QUICK Slovanské gymnázium Olomouc postupně vyrůstá, ale také končí svoji taneční činnost spousta párů, z nichž 7 získalo mezinárodní třídu ve STT nebo v LAT.

Nejpatrnější vývoj je vidět na triu

  • Tomáš Česal - Zuzana Hudská,
  • Tomáš Hudeček - Eva Dočkalová 
  • David Vitásek - Marie Jánošová.

Za dva roky mají všechny tyto tři páry (po malé párové změně) vytancovanou mezinárodní třídu a na Mistrovství ČR družstev 1997 ve STT se umísťují na devátém místě.

 

 

Stoletá povodeň v roce 1997, která zaplavila obě tréninkové tělocvičny, donutila klub hledat nové tréninkové prostory. Zpočátku se trénuje v tělocvičnách na Slovanském gymnáziu Olomouc, na gymnáziu Čajkovského a ještě také nově v sokolovně na Novém Světě v Olomouci.

V březnu 1999 se taneční pár Tomáš Hudeček – Zuzana Hudská umisťují na Mistrovství ČR ve STT na 13. místě (stejné umístění opakují ještě v roce 2000). V tomtéž roce také pár Marek Černý a Zuzana Riedlová končí na Mistrovství ČR v deseti tancích na 14. místě.

V červnu 1999 se STK QUICK Slovanské gymnázium Olomouc rozpadá na dva dílčí kluby: Sportovní taneční centrum Olomouc a Klub společenského tance QUICK Olomouc. V srpnu 1999 odstupuje z funkce předsedy Klubu společenského tance QUICK Olomouc Jiří Zapletal.

V září 1999 se novým předsedou stává Tomáš Hudeček s mírnou změnou v názvu klubu: klub má název, tak jak jej známe dnes, Klub sportovního tance QUICK Olomouc. Staronovým tréninkovým místem se stává sokolovna na Novém světě v Olomouci.

V roce 2001 končí svoji aktivní činnost Tomáš Hudeček a odstupuje z funkce předsedy. Novým předsedou se stává Marek Černý, který ve své funkci působí do června 2006.

Dalším výrazným jménem ve vedení Klubu sportovního tance QUICK Olomouc je paní Jitka Opravilová, která setrvala na postu předsedkyně klubu až do května 2015.

Poté klub vedl Tomáš Komenda a od ledna 2017 vede naši organizaci 5-ti členná klubová rada v čele s předsedou Igorem Opravilem.

 

 

Stanovy klubu

Stanovy klubu ke stažení (zde...)