Taneční sport

Vzdělávání a trénování v oblasti tanečního sportu je hlavní činností našeho tanečního klubu. Co to taneční sport je, co obnáší a jak to probíhá u nás se dozvíte v následujících odstavcích.

 

Hlavním rozdílem mezi tanečním kroužkem a tancem na sportovní úrovni jsou častější taneční tréninky (několikrát týdně), přičemž doplňkové pohybové aktivity zůstávají zachovány. Níže uvedené aktivity jsou nedílnou součástí přípravy v rámci tanečního sportu.

 

TANEČNÍ SEMINÁŘE

Na seminářích se vyučují technické prvky jednotlivých tanců od nášlapů přes vnímání hudby až po správný pohyb jednotlivých částí těla. Semináře jsou rozdělené dle úrovní tanečníků.

TANEČNÍ PRACTISE

Practise je simulace taneční soutěže. Tanečnící jsou rozdělení do skupin a předvádí své výkony ve stejném sledu jako na soutěži.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Na individuální lekci se trenér věnuje pouze jednomu tanečnímu páru, případně jednotlivci. Jedná se o efektivní způsob výuky, který je nezbytný ke správnému vývoji tanečního páru.

 

Kromě pravidelného trénování se taneční páry (a dnes už také jednotlivci) účastní tanečních soutěží, zejména těch pod hlavičkou Českého svazu tanečního sportu. Náš klub každoročně takovou soutěž pořádá také, letos to bude 28.10.2022 v DOMĚ U PARKU v Olomouci.

V rámci svazu mají taneční páry možnost soutěžit v různých věkových (od dětí po seniory) i výkonnostních kategoriích.

 

A jak to funguje u nás?

  • U nás máme tanečníky, kteří se věnují tanečnímu sportu rozdělené do dvou výkonnostních skupin. Rozvrh tréninků těchto skupin lze nalézt na http://www.kstquick.cz/klub/rozpis-treninku.
  • Tréninky vedou zkušení trenéři s odpovídajícím vzděláním z oblasti tance a sportu obecně. Především jsou to ale taneční nadšenci, se kterými je na tréninku o zábavu postaráno.
  • Jako doplňkové aktivity provozujeme zejména kondiční a baletní přípravu s profesionály z daných oborů.

 

  

 V případě zájmu o přihlášení do klubu nebo jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - viz Kontakty.